تاریخچه شرکت Daikin

شرکت الکترونیک ژاپنی و چندملیتی دایکین، که در زمینه طراحی و تولید دستگاه‌های تهویه مطبوع، سیستم‌های اچ‌ وی‌ ای ‌سی، تولید مواد شیمیایی، نیم‌رساناها، همچنین ارائه خدمات ترابری و خدمات پس از فروش فعالیت می‌کند.
این شرکت در سال ۱۹۲۴ آکیرا یامادا تأسیس شد وی در سال ۱۹۵۳ برای نخستین بار اقدام به ساخت و تولید کولرهای دو تکه (اسپیلت) نمود، که تحول بزرگی در طراحی دستگاه‌های سرمایشی ایجاد نمود.

آرین تکنو تهویه

شرکت دایکین مخترع سیستم‌های کولر گازی چند پنلی VRV :Variable Refrigerant Volume نام خود را به عنوان یکی از بزرگترین، شرکت‌های تهویه مطبوع در جهان ماندگار کرد. در سال 2006 میلادی، کمپانی دایکین، شرکت McQuay را به ارزش تقریبی 3 میلیارد دلار خریداری و در سال 2012 شرکت Goodman را به ارزش تقریبی 4 میلیارد دلار مشارکت نمود و از سال 2013 تا سال 2016 به عنوان پر فروش‌ترین برند تهویه مطبوع جهان قرار دارد. Daikin هم‌اکنون از پیشتازان صنعت اسپلیت و وی آر وی می‌باشد. کشورهای چین، مالزی، بلژیک، جمهوری چک و کانادا میزبان بزرگترین خط تولیدهای این کمپانی چند ملیتی می‌باشند که عمده محصولاتش در چین تولید می‌گردد.

دایکین یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه تولید و ساخت سیستم های تهویه مطبوع ، گرمایش و سرمایش ، برای منازل و اماکن تجاری و صنعتی – دفتر مرکزی آن در اوزاکای ژاپن با بیش از 100 پایگاه تولیدی و بیش از 150 دفتر فروش در کشورهای مختلف دنیا

keyboard_arrow_up